Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Často cestujete? Napíšte diplomovku vo vlaku

Často cestujete? Napíšte diplomovku vo vlaku

Dochádzanie 100 kilometrov do školy znamená, že zabijete 2 hodiny denne (pri bývaní na internáte možno len týždenne) dochádzaním. Počúvanie hudby, pitie piva a pozeranie seriálov môže byť fajn výplňou tohto času, no dá sa využiť aj kreatívnejšie. Dá sa diplomovka napísať vo vlaku?

 

Zabitý čas

Pri dennom dochádzaní cestovaním zabijete až 10 hodín týždenne. Cestovaním myslíme aj dochádzanie električkou v rámci Bratislavy. Tento čas sa dá okrem počúvania hudby a scrollovaním Facebooku využiť aj pracovne a ušetriť si tak nervy doma. Ideálne je, ak vás čaká niekoľkohodinová cesta cez pol Slovenska. Vtedy stihnete spraviť naozaj dostatok práce.

Čo potrebujete

V prvom rade kvalitný internet. V dnešnej dobe nám operátori predkladajú rôzne internetové balíčky s fakt dobrým pokrytím. Je len na vás, ktorého si vyberiete. Druhou možnosťou je mať všetky súbory a podklady, s ktorými plánujete najbližšie hodiny pracovať, stiahnuté v notebooku. Druhou dôležitou podmienkou je notebook s dostatočne veľkou batériou. Niektoré netbooky nemajú problém s výdržou aj 10 hodín, čo bohato stačí.

 

V električke alebo v autobuse však s notebookom nemáte dostatok priestoru na manipuláciu, Preto je vhodné písať text priamo na mobile. Free verzia MS Office a Google dokumentov pre iOS a Android nám dovoľuje písať rýchlo a efektívne naozaj kdekoľvek.

Seriál vám neutečie

Vo vlakoch si počas dlhej cesty radi pozrieme film na tablete, no omnoho pohodlnejšie by to bolo doma, so stabilným internetom a na mäkkom gauči. Nekomfortné prostredie vlaku je lepšie práve na prácu.

Cesta ubehne rýchlejšie

Za počítačom na intráku a doma vám už lezie všetko na nervy? Vo vlaku máte tak ďalšiu výhodu, ktorou je práve zmena prostredia, čo môže viesť ku zvýšenej efektivite pri písaní. Niekoľkohodinová cesta sa bude navyše zdať ako malý výlet.

Zostane vám viac voľného času

Víkendy určite radšej strávite s priateľmi a rodinou než pri počítači. Zbavte sa povinností už po ceste a nechajte si dostatok priestoru aj na odpočinok a osobný život.

Podobné články na blogu

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?
14.06.2019

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?

Pomaly dopisujete vašu záverečnú prácu a neviete si dať rady s literárnymi zdrojmi? Pozrite sa na  naše užitočné tipy a poraďte si…

Čítať viac
Diplomovka zo sociálnej práce? Pozor na toto!
14.06.2019

Diplomovka zo sociálnej práce? Pozor na toto!

Veľké množstvo študentov sa na nás obracia a prosbou o pomoc pri písaní záverečnej práce zo sociálnej práce. Na aké…

Čítať viac
5 druhov vecí, ktoré na intrák nepatria
01.05.2019

5 druhov vecí, ktoré na intrák nepatria

Tento článok sme napísali na základe príbehov študentov, ktorí dostali pokutu alebo dokonca boli nútení odsťahovať sa z internátu kv…

Čítať viac