Prihlásiť

Venujete záverečnej práci dostatok času?

Čo nevidieť je tu termín na odovzdanie záverečnej práce a vy ste sa spamätali, že je hádam načase začať písať záverečnú prácu. Dní budú teraz ubiehať rýchlejšie a vy budete mať pocit, že deň má málo hodín. Máte pocit, že žijete “včerajším životom” lebo...

Venujete záverečnej práci dostatok času?

Čo nevidieť je tu termín na odovzdanie záverečnej práce a vy ste sa spamätali, že je hádam načase začať písať záverečnú prácu. Dní budú teraz ubiehať rýchlejšie a vy budete mať pocit, že deň má málo hodín. Máte pocit, že žijete “včerajším životom” lebo riešite veci, ktoré mali byť hotové včera? Dobrá správa je, že nie ste jediní.

 

Deň má len 24 hodín

Momentálne sa pravdepodobne dostanete do fázy, kedy bude Váš život stresujúci. A to všetko kvôli diplomovke. Žiaľ, zatiaľ nikto neprišiel na to, ako venovať 30 hodín denne záverečnej práci, lebo ohraničujúcich 24 hodín, ktoré má deň ešte nikdy nikto nezmenil.

V skutočnosti by vás malo zaujímať, či všetky sekundy, minúty, alebo hodiny, ktoré trávime pri diplomovej práci naozaj venujeme písaniu záverečnej práce. O čase, o ktorý vás oberie diplomová práca sme písali aj v článku Čo pohltí napísanie diplomovej práce?

Dnešná doba praje prokrastinácii

Prokrastinácia je odkladanie veci na potom a venovanie sa v danej chvíli “užitočnejším” veciam. Niekedy, ani nie tak dávno bola situácia iná, keďže sme nepotrebovali každých 10 minút kontrolovať náš facebook účet, lebo niečo také ako sociálne siete neexistovali. Nebolo ani nespočetné množstvo internetových stránok, ktoré sa starajú o našu zábavu, či poskytujú množstvo (nepotrebných) informácií.

Aj keď nie ste priamo pri notebook, alebo PC, ale ste medzi regálmi vedeckej knižnice, koľkokrát ste sa pozreli na váš smartfón? Aby ste si vedeli predstaviť, koľko času sa venujete smartfónu, tak Google publikoval štúdiu, v ktorej sa uvádza, že priemerne si skontroluje mobil až 150 krát za 24 hodín!. Ak by ste pracovali na vašej práci 16 hodín, tak sa na mobil pozriete 9 krát počas jednej hodiny.

Pracujete na záverečnej práci efektívne?

Ak sa teda cítite zavalení prácou na vašej diplomovke a v hlave vám svieti červená kontrolka s dátumom odovzdania záverečnej práce, tak si netreba klásť otázku: “Pracujem dosť?”, ale pridajte tam, neskromne, jedno slovíčko naviac a pýtajte sa: “Pracujem dosť efektívne?”

Chcete vedieť, ako si organizovať čas na písanie diplomovej práce? Práve to bude témou ďalšieho článku. Ak chcete, aby ste boli informovaní o tom, že sme ho publikovali, zadajte váš e-mail a oznámenie o publikovaní príspevku vám príde do vašej e-mailovej schránky.

Podobné články na blogu

Už máte premyslené, čo po škole?
19.03.2019

Už máte premyslené, čo po škole?

Študenti si často neuvedomujú, že po piatich rokoch plných voľnosti, štúdia, parties a odpočinku príde krutá realita, ktorá sa s nimi bude…

Čítať viac
Školské knižnice: Aké poklady v nich nájdete?
12.03.2019

Školské knižnice: Aké poklady v nich nájdete?

Veľké množstvo študentov mimoriadne podceňuje silu, ktorú v sebe skrývajú univerzitné knižnice. Je to však veľká škoda. Vďaka nim by…

Čítať viac
11.03.2019

Začnite letný semester s týmito zásadami

Skúškové je fuč a je na čase vhupnúť pevnými nohami do letného semestra. Z akých chýb sa treba poučiť a čo treba robiť, aby bol letný…

Čítať viac