Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Bakalárska práca, ako ju nepoznáme: Pobavíte sa!

Netypické témy bakalárok a ich vzory.

Bakalárska práca, ako ju nepoznáme: Pobavíte sa!

Štúdium na vysokej škole je veľká a zvyčajne aj seriózna záležitosť, pričom na jej konci čaká na študenta rovnako vážna tvorba záverečnej práce, na ktorú sa je potrebné dôsledne pripraviť. Teda, zvyčajne to tak býva... Občas sa totiž vyskytnú prípady a príklady bakalárskych aj diplomových prác, ktoré až tak seriózne nepôsobia, ba niektoré sú vyslovene na pobavenie.  

Archívy univerzít skrývajú aj zábavné bakalárky i diplomovky

Všetko je to o uhle pohľadu na skúmaný problém. A tak, čo je pre jedného zábavou, iný chápe ako seriózne bádanie a vedu. Príkladom za všetky môžu byť reálne záverečné práce na témy ako:

- Bakalárska práca o motýľoch s dennou aktivitou

- Posvadobný pohlavný výber u vrabca domového

- Agresia medzi súrodencami

- Prežívanie nespravodlivosti v školskom kolektíve

- Porovnanie zapáliteľnosti bytových poťahových textílií

Témy bakalárskych prác študentom srdcu blízke

Často zdanlivo vtipná či zvláštna téma vychádza zo vzťahu študenta ku skúmanej problematike. A tomu sa, napriek názorom zvonku, nemusí javiť vôbec zábavná. Aj preto si mnohí volia témy srdcu i dobe blízke. Ako napríklad téma Názory na využívanie internetu na pracovisku pre súkromné účely, Kultúra pitia alkoholu u študentov, Značkový tovar a vzťah mladých k nemu, Teória maľovaných krížoviek či Možnosti energetického využitia trusu hydiny.

No uznajte, kto má skutočne možnosť v bakalárskej práci rozviť jednu z vyššie uvedených tém, ten má veru šťastie. Minimálne pri jej tvorbe i obhajobe, čo sa však ďalšieho praktického využitia týka, to je už otázne. Alebo ani nie?

Kto chce nájsť a možno sa aj inšpirovať ďalšími netradičnými témami záverečných prác, nech si pozrie voľne dostupné vzory bakalárok i diplomoviek. Je ich k dispozícii požehnane, len je treba dobre hľadať.

V prípade akýchkoľvek otázok k téme bakalárskej i diplomovej práce sme tu pre vás aj my, radi pomôžeme.

 

Potrebujete pomôcť s bakalárskou prácou?

Nechajte prípravu podkladov pre svoju bakalársku prácu na profesionálov. Pomôžeme Vám.

Chcem podklady pre bakalársku prácu

Podobné články na blogu

5 druhov vecí, ktoré na intrák nepatria
01.05.2019

5 druhov vecí, ktoré na intrák nepatria

Tento článok sme napísali na základe príbehov študentov, ktorí dostali pokutu alebo dokonca boli nútení odsťahovať sa z internátu kv…

Čítať viac
Podmienky pripustenia k obhajobe a štátniciam
20.04.2019

Podmienky pripustenia k obhajobe a štátniciam

Chcete sa ubezpečiť, že vás pred obhajobou nebude čakať žiadne nepríjemné prekvapenie a všetko prebehne hladko? Prečítajte si zoznam našich tipov pre vysoko…

Čítať viac
Neviete, ako začať písať diplomovú prácu?
12.04.2019

Neviete, ako začať písať diplomovú prácu?

Diplomová práca si podobne ako iné zadania vyžaduje obrovskú dávku času a energie. Ako aj pri iných úlohách je najzložitejšia ú…

Čítať viac