Prihlásiť

Bakalárska práca, ako ju nepoznáme: Pobavíte sa!

Netypické témy bakalárok a ich vzory.

Bakalárska práca, ako ju nepoznáme: Pobavíte sa!

Štúdium na vysokej škole je veľká a zvyčajne aj seriózna záležitosť, pričom na jej konci čaká na študenta rovnako vážna tvorba záverečnej práce, na ktorú sa je potrebné dôsledne pripraviť. Teda, zvyčajne to tak býva... Občas sa totiž vyskytnú prípady a príklady bakalárskych aj diplomových prác, ktoré až tak seriózne nepôsobia, ba niektoré sú vyslovene na pobavenie.  

Archívy univerzít skrývajú aj zábavné bakalárky i diplomovky

Všetko je to o uhle pohľadu na skúmaný problém. A tak, čo je pre jedného zábavou, iný chápe ako seriózne bádanie a vedu. Príkladom za všetky môžu byť reálne záverečné práce na témy ako:

- Bakalárska práca o motýľoch s dennou aktivitou

- Posvadobný pohlavný výber u vrabca domového

- Agresia medzi súrodencami

- Prežívanie nespravodlivosti v školskom kolektíve

- Porovnanie zapáliteľnosti bytových poťahových textílií

Témy bakalárskych prác študentom srdcu blízke

Často zdanlivo vtipná či zvláštna téma vychádza zo vzťahu študenta ku skúmanej problematike. A tomu sa, napriek názorom zvonku, nemusí javiť vôbec zábavná. Aj preto si mnohí volia témy srdcu i dobe blízke. Ako napríklad téma Názory na využívanie internetu na pracovisku pre súkromné účely, Kultúra pitia alkoholu u študentov, Značkový tovar a vzťah mladých k nemu, Teória maľovaných krížoviek či Možnosti energetického využitia trusu hydiny.

No uznajte, kto má skutočne možnosť v bakalárskej práci rozviť jednu z vyššie uvedených tém, ten má veru šťastie. Minimálne pri jej tvorbe i obhajobe, čo sa však ďalšieho praktického využitia týka, to je už otázne. Alebo ani nie?

Kto chce nájsť a možno sa aj inšpirovať ďalšími netradičnými témami záverečných prác, nech si pozrie voľne dostupné vzory bakalárok i diplomoviek. Je ich k dispozícii požehnane, len je treba dobre hľadať.

V prípade akýchkoľvek otázok k téme bakalárskej i diplomovej práce sme tu pre vás aj my, radi pomôžeme.

Podobné články na blogu

Už máte premyslené, čo po škole?
19.03.2019

Už máte premyslené, čo po škole?

Študenti si často neuvedomujú, že po piatich rokoch plných voľnosti, štúdia, parties a odpočinku príde krutá realita, ktorá sa s nimi bude…

Čítať viac
Školské knižnice: Aké poklady v nich nájdete?
12.03.2019

Školské knižnice: Aké poklady v nich nájdete?

Veľké množstvo študentov mimoriadne podceňuje silu, ktorú v sebe skrývajú univerzitné knižnice. Je to však veľká škoda. Vďaka nim by…

Čítať viac
11.03.2019

Začnite letný semester s týmito zásadami

Skúškové je fuč a je na čase vhupnúť pevnými nohami do letného semestra. Z akých chýb sa treba poučiť a čo treba robiť, aby bol letný…

Čítať viac