Prihlásiť

Aplikácie prvej pomoci pre študenta

Dnes sa už asi nemusíme zaoberať otázkou smartfónov u študentov. Keďže väčšina z vás používa náruživo rôzne aplikácie, nie je na škodu si povedať aj o takých, ktoré vám nielen zjednodušujú život pri štúdiu, ale dokonca sú mimoriadne nápomocné. Dropbox Predpokladám, že...

Aplikácie prvej pomoci pre študenta

Dnes sa už asi nemusíme zaoberať otázkou smartfónov u študentov. Keďže väčšina z vás používa náruživo rôzne aplikácie, nie je na škodu si povedať aj o takých, ktoré vám nielen zjednodušujú život pri štúdiu, ale dokonca sú mimoriadne nápomocné.

 

Dropbox

Predpokladám, že ho pozná každý z nás pri ukladaní dokumentov. Ak nepoužívate len počítač, kde je najpopulárnejšie uložto.sk, určite sa vám táto aplikácia zíde. Mnoho z nás si pri prenose ukladá jednotlivé dokumenty, práce, ofotené knihy, atď a potrebuje stiahnuť na inom mieste. Takto to môžete mať vždy pri sebe a výhodou je tiež, že aplikácia Dropbox je zadarmo. Mimo toho beži ako na androide, tak na iOS.

OfficeSuite

Zišiel by sa Vám v určitej chvíli Microsoft Office, či Open office (podľa toho na čo ste zvyknutí)? Nainštalujte si OfficeSuite a rozhodne dokáže vynahradiť dočasne nemožnosť prístupu ku klasickému PC. Môžete ho mať ako na iOS, tak i na androidea využiteľná je i jeho free verzia. Ak však s ním robíte často, určite jeho Pro verziu za €9.99 oceníte.

Evernote

Ak nie je nutné použiť sofistikované riešenie typu Microsoft Office, ale potrebujete is len robiť poznámky, vyskúšajte Evernote. Jedná sa o užitočného správcu poznámok a úloh, pričom je využiteľný na notebooku, tablete, či smartfóne. Rovnako pracuje i s webčlánkami, fotkami, či audio nahrávkami. A samozrejme to podstatné – je zadarmo.

Skype

Predpokladám, že väčšina ho už využíva. Volajte zadarmo, využívajte pri videohovoroch, keď potrebujete preniesť obraz dokumentov, písomiek, prác, atď. Logicky taktiež zadarmo, či ste Apple fanúšikovia, alebo Androiďáci.

Scientific Calculator

Raz za čas potrebujem vypočítať rýchlo niečo zložité a rozhodne bežné aplikácie na to nestačia. Na Androide môžete skúsiť napríklad RealCalc Scientific Calculator, na iOS napríklad Scientific Calculator+. V ponuke je viacero užitočných možností. Rozhodne si nejaké stiahnite, nech ste vždy pripravení.

Studious/iStudious

Ak ste veční zábudlivci, nezabudnite si aspoň túto aplikáciu nainštalovať. Zbytok zariadi za vás. Je zadarmo, usporiada vám plán, pripomenie čo musíte a čo ste mali už stihnúť a má vychytávku, že vypína zvuk, ak mu presne zadáte, kedy budete na hodine.

Memrise

Jedná sa o aplikačku so zaujímavou metódou učenia. Sumarizuje viaceré kurzy, kde sa učíte ako jazyky, tak prírodné vedy a mnoho iného. Výhodou je, že funguje ako na iOs a androide, tak dokonca i na Windows a samozrejme ako uvádzame student-friednly aplikácie, Memrise je zadarmo.

Aké aplikácie využívate vy?

Ak máte svoju obľúbenú aplikáciu, ktorá vám pomáha pri štúdiu, tak nám o nej napíšte a podeľte sa o ňu s ďalšími študentmi. Vaše podnety očakávame v mailovej schránke info@diplomovky-bakalarky.eu

Podobné články na blogu

Už máte premyslené, čo po škole?
19.03.2019

Už máte premyslené, čo po škole?

Študenti si často neuvedomujú, že po piatich rokoch plných voľnosti, štúdia, parties a odpočinku príde krutá realita, ktorá sa s nimi bude…

Čítať viac
Školské knižnice: Aké poklady v nich nájdete?
12.03.2019

Školské knižnice: Aké poklady v nich nájdete?

Veľké množstvo študentov mimoriadne podceňuje silu, ktorú v sebe skrývajú univerzitné knižnice. Je to však veľká škoda. Vďaka nim by…

Čítať viac
11.03.2019

Začnite letný semester s týmito zásadami

Skúškové je fuč a je na čase vhupnúť pevnými nohami do letného semestra. Z akých chýb sa treba poučiť a čo treba robiť, aby bol letný…

Čítať viac