Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?

V dnešnej dobe rozmáhajúcej sa komunálnej politiky sú komunálne témy záverečných vysokoškolských prác naozaj obľúbené. Aké témy si študenti vyberajú najčastejšie a čo si môžete vybrať vy?

 

Rozpočet obce

Ako prvé vám odporučíme, aby ste spracovávali tému o obci, okrese alebo kraji, v ktorej žijete alebo v ktorej sa veľmi často pohybujete. Budete musieť navštevovať úrady a je fajn, keď to máte po ruke. Jednou z dobrých tém je napríklad rozpočet mesta.

 

Nakladanie s odpadom

Ekologické témy v spojení s komunálnymi témami sú veľmi obľúbené a najmä majú celospoločenský prínos. Môžete spracovať napríklad nakladanie s odpadom, ale aj budovanie skládok či odstraňovanie nelegálnych skládok. Možností je veľa.

 

Volebná účasť

Na Slovensku sa nám roztrhlo vrece s voľbami a preto je dôležité ich skúmať a spracovávať. Tu už by ste mohli hodnotiť výsledky na úrovni celého kraja. Inšpirujte sa témami starších študentov, na voľbách je vždy čo skúmať.

 

História obce

Rôzne historické aspekty vašej obce sú tiež hodné spracovania. Môžete napríklad doplniť monografiu vašej obce alebo vytvoriť novú kroniku. Je fajn, ak sa história zachová a vy tomu môžete pomôcť aspoň na lokálnej úrovni.

 

Priemyselno-dopravná analýza

Slovensko je krajinou automobilového priemyslu. Týka sa to aj vašej obce? A ako sa vaša obec zmenila? Zvláda technické a dopravné napojenie? A ako to vplýva na zamestnanosť? Máte nevyčerpateľný sud plný tém.

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac