Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?

Zoznam literatúry – ako ho spracovať

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?

Pomaly dopisujete vašu záverečnú prácu a neviete si dať rady s literárnymi zdrojmi? Pozrite sa na  naše užitočné tipy a poraďte si so zdrojmi rýchlo a jednoducho. Ako sa vyhnúť problémom s nesprávnymi citáciami?

 

Správna citácia

Viete, ako treba správne ocitovať text? Ako sa používajú úvodzovky, čo má ísť do zátvorky za citáciu, či ju označovať kurzívou a čo písať do poznámky pod čiarou? Všetky takéto veci si overte predtým, než začnete literatúru používať.

Zoznam literatúry

Musíte doňho umiestniť každý jeden zdroj, ktorý ste použili. Akúkoľvek myšlienku, krátku vetu, graf, vzorec, tabuľku alebo obrázok, ktorú ste priamo vy nevytvorili z vlastných údajov, musíte uviesť ako povinný zdroj.

Radenie zdrojov

Pri radení zdrojov máte dve možnosti. Buď ich môžete zoradiť jednoducho podľa abecedy (podľa priezviska autora), alebo použijete čísla v hranatých zátvorkách v texte a následne v zozname literatúry pokračujete v tomto kľúči.

Čo s neúplnými zdrojmi

Máte nejakú starú knihu, ktorá má len názov a autora? Žiadne ISBN, vydavateľstvo ani iné údaje? Jednoducho uveďte len to, čo máte, a čo viete reálne dohľadať. Nevymýšľajte si žiadne údaje ani detaily navyše.

Elektronická verzia

Elektronické zdroje ocitujte podľa vyhlášky vašej fakulty, no nezabudnite pridať celý link na daný zdroj a dátum, kedy ste ho kopírovali. V najlepšom prípade doplňte aj meno autora, ak je pri nejakom texte k dispozícii.

Podobné články na blogu

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?
27.12.2021

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?

Poďakovanie v bakalárskej práci je kapitola, ktorá nie je povinná, no študenti ju aj napriek tomu často spracujú veľmi zle. Buď poďakovanie úplne…

Čítať viac
Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?
17.12.2021

Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?

Kontrola originality bakalárskej práce je pojem, ktorý desí mnohých študentov. Je to naozaj taký strašiak, ktorého by ste sa mali pri p…

Čítať viac
Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce
13.12.2021

Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce

Cena za spracovanie podkladov z bakalárskej práci je veľmi variabilný údaj a závisí od rôznych premenných. V nasledujúcom článku v…

Čítať viac