Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?

Zoznam literatúry – ako ho spracovať

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?

Pomaly dopisujete vašu záverečnú prácu a neviete si dať rady s literárnymi zdrojmi? Pozrite sa na  naše užitočné tipy a poraďte si so zdrojmi rýchlo a jednoducho. Ako sa vyhnúť problémom s nesprávnymi citáciami?

 

Správna citácia

Viete, ako treba správne ocitovať text? Ako sa používajú úvodzovky, čo má ísť do zátvorky za citáciu, či ju označovať kurzívou a čo písať do poznámky pod čiarou? Všetky takéto veci si overte predtým, než začnete literatúru používať.

Zoznam literatúry

Musíte doňho umiestniť každý jeden zdroj, ktorý ste použili. Akúkoľvek myšlienku, krátku vetu, graf, vzorec, tabuľku alebo obrázok, ktorú ste priamo vy nevytvorili z vlastných údajov, musíte uviesť ako povinný zdroj.

Radenie zdrojov

Pri radení zdrojov máte dve možnosti. Buď ich môžete zoradiť jednoducho podľa abecedy (podľa priezviska autora), alebo použijete čísla v hranatých zátvorkách v texte a následne v zozname literatúry pokračujete v tomto kľúči.

Čo s neúplnými zdrojmi

Máte nejakú starú knihu, ktorá má len názov a autora? Žiadne ISBN, vydavateľstvo ani iné údaje? Jednoducho uveďte len to, čo máte, a čo viete reálne dohľadať. Nevymýšľajte si žiadne údaje ani detaily navyše.

Elektronická verzia

Elektronické zdroje ocitujte podľa vyhlášky vašej fakulty, no nezabudnite pridať celý link na daný zdroj a dátum, kedy ste ho kopírovali. V najlepšom prípade doplňte aj meno autora, ak je pri nejakom texte k dispozícii.

Podobné články na blogu

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?
21.08.2019

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?

V niektorých pracovných odvetviach chýba viac absolventov ako v tých iných. Ak si ešte len vyberáte vysokú školu alebo ste v jednej…

Čítať viac
Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce
08.08.2019

Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce

Záverečná práca je komplexný projekt, ktorý obsahuje stovky rôznych dôležitých častí. Na niektoré z nich študenti zabú…

Čítať viac
Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce
02.08.2019

Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce

Do každej záverečnej práce by ste nemali dávať určité veci, ktoré v odborných publikáciách (akou bude aj vaša záverečná pr…

Čítať viac