Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Ako prežiť dochádzanie vlakom na internát

Ako prežiť dochádzanie vlakom na internát

Musíte každý deň alebo každý týždeň dochádzať vlakom na internát alebo priamo do školy? Počas piatich rokov človek strávi vo vlaku stovky, možno až tisícky hodín, ktoré sú jednoducho stratené. Relax so sluchátkami a s výhľadom z okna je jedna vec, čo tak však čas využiť inak?

 

Lístok kupujte aj týždeň dopredu

Ak chcete, aby bolo vaše cestovanie skutočne zadarmo, nezabudnite si lístok “kupovať" aspoň týždeň dopredu. Určite vždy viete, kedy máte poslednú prednášku a ak vám náhodou odpadne, na vlak si môžete pokojne počkať na intráku a ísť domov v rovnaký čas.

Na sviatky pozor

Pri sviatkoch je týždeň málo. Lístok si kupujte aspoň 3 týždne vopred. Študenti sa masovo sťahujú po celom Slovensku vyjesť mame celú chladničku a odpočinúť si pod vianočným stromčekom. Vy sa však môžete usmievať s bezplatným lístkom a ako bonus nezabudnite aj na miestenku.

Najlepšie je cestovať inak ako ostatní

Z Bratislavy cestujú všetci vždy v piatok o piatej domov. Vy bežte v sobotu ráno o piatej. Pokojne sa vyspite na intráku a ráno absolvujete pokojnú cestu v poloprázdnom vlaku alebo na prázdnej diaľnici. A možno prídete domov v rovnakom čase, ako keby vyrazíte ešte v piatok večer.

Využite vo vlaku čas

Vlak je ideálnym miestom pre vzdelávanie sa, pre vypracovávanie zadaní a pre rôzne ďalšie činnosti spojené so školou. Slúchadlá vám pomôžu odizolovať sa od ostatných cestujúcich. Že si nemáte kde sadnúť? V dnešnej dobe sa dá komfortne pracovať aj s mobilným telefónom.

Privyrobte ste

Vedeli ste, že študenti vozia vlakom balíčky ako kuriéri? Pridajte sa do facebookovej skupiny a privyrobte si pár eur cestovaním. Vy zarobíte a odosielateľ balíčka bude mať istotu, že balík dorazí na miesto určenia ešte v deň odoslania.

Potrebujete pomôcť so záverečnou prácou?

Nechajte prípravu podkladov pre svoju záverečnú prácu na profesionálov. Pomôžeme Vám.

Podklady pre záverečnú prácu

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac