Prihlásiť

Ako prežiť dochádzanie vlakom na internát

Ako prežiť dochádzanie vlakom na internát

Musíte každý deň alebo každý týždeň dochádzať vlakom na internát alebo priamo do školy? Počas piatich rokov človek strávi vo vlaku stovky, možno až tisícky hodín, ktoré sú jednoducho stratené. Relax so sluchátkami a s výhľadom z okna je jedna vec, čo tak však čas využiť inak?

 

Lístok kupujte aj týždeň dopredu

Ak chcete, aby bolo vaše cestovanie skutočne zadarmo, nezabudnite si lístok “kupovať" aspoň týždeň dopredu. Určite vždy viete, kedy máte poslednú prednášku a ak vám náhodou odpadne, na vlak si môžete pokojne počkať na intráku a ísť domov v rovnaký čas.

Na sviatky pozor

Pri sviatkoch je týždeň málo. Lístok si kupujte aspoň 3 týždne vopred. Študenti sa masovo sťahujú po celom Slovensku vyjesť mame celú chladničku a odpočinúť si pod vianočným stromčekom. Vy sa však môžete usmievať s bezplatným lístkom a ako bonus nezabudnite aj na miestenku.

Najlepšie je cestovať inak ako ostatní

Z Bratislavy cestujú všetci vždy v piatok o piatej domov. Vy bežte v sobotu ráno o piatej. Pokojne sa vyspite na intráku a ráno absolvujete pokojnú cestu v poloprázdnom vlaku alebo na prázdnej diaľnici. A možno prídete domov v rovnakom čase, ako keby vyrazíte ešte v piatok večer.

Využite vo vlaku čas

Vlak je ideálnym miestom pre vzdelávanie sa, pre vypracovávanie zadaní a pre rôzne ďalšie činnosti spojené so školou. Slúchadlá vám pomôžu odizolovať sa od ostatných cestujúcich. Že si nemáte kde sadnúť? V dnešnej dobe sa dá komfortne pracovať aj s mobilným telefónom.

Privyrobte ste

Vedeli ste, že študenti vozia vlakom balíčky ako kuriéri? Pridajte sa do facebookovej skupiny a privyrobte si pár eur cestovaním. Vy zarobíte a odosielateľ balíčka bude mať istotu, že balík dorazí na miesto určenia ešte v deň odoslania.

Podobné články na blogu

Už máte premyslené, čo po škole?
19.03.2019

Už máte premyslené, čo po škole?

Študenti si často neuvedomujú, že po piatich rokoch plných voľnosti, štúdia, parties a odpočinku príde krutá realita, ktorá sa s nimi bude…

Čítať viac
Školské knižnice: Aké poklady v nich nájdete?
12.03.2019

Školské knižnice: Aké poklady v nich nájdete?

Veľké množstvo študentov mimoriadne podceňuje silu, ktorú v sebe skrývajú univerzitné knižnice. Je to však veľká škoda. Vďaka nim by…

Čítať viac
11.03.2019

Začnite letný semester s týmito zásadami

Skúškové je fuč a je na čase vhupnúť pevnými nohami do letného semestra. Z akých chýb sa treba poučiť a čo treba robiť, aby bol letný…

Čítať viac