Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Ako pokračovať po vysokej škole?

Ako pokračovať po vysokej škole?

Skončili ste vysokú školu a neviete kam s konope? Vykašlite sa na pochybnosti a počas užívania slnečných lúčov si s nami zopakujte možnosti, ktoré máte takpovediac na dosah ruky. Ktorou cestou sa vydáte?

 

 

Úrad práce

Najjednoduchšou cestou k oddychu je úrad práce. Tam sa vám na jednej strane pokúsia nájsť vašu prvú prácu (aj keď veľmi pravdepodobne neúspešne) a na druhej strane vás prihlásia do sociálnej a zdravotnej poisťovne, takže sa nestanete dlžníkom.

Zamestnanie

Ak ste si hľadali zamestnanie už počas stresujúceho obdobia skúškového a štátnic, tak klobúk dole. Ak ste mali nejaké teplé miestočko dohodnuté už predtým, môžu vám ostatní závidieť. Každopádne, zamestnať sa hneď po skončení štúdia je v dnešnej dobe dosť  veľká porcia šťastia.

Živnosť

Deň po skončení štúdia si môžete otvoriť aj vlastnú živnosť. Ak máte podnikateľský nápad, určite by ste sa mali pokúsiť ho zrealizovať. Ak ste si živnosť otvorili už predtým, je to pre vás bonus a po skončení štúdia nemusíte nič riešiť.

Absolventská prax

Na úrade práce vám môžu odporučiť aj absolventskú prax. Za jeden mesiac takejto praxe (ktorá vôbec nemusí súvisieť s vašim odborom) tak môžete dostať okolo 150 eur. Nie je to moc, ale lepšie ako sa len pozerať na holú stenu bez stáleho príjmu.

Zahraničie

Poslednou a často najlepšou možnosťou pre čerstvého absolventa je odchod do zahraničia. V zahraničí si nájdete oveľa lepšie platenú prácu a možno aj priamo vo vašom odbore. Pre pomoc oslovte rôzne agentúry, ktoré sa týmto zaoberajú.

Podobné články na blogu

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?
21.08.2019

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?

V niektorých pracovných odvetviach chýba viac absolventov ako v tých iných. Ak si ešte len vyberáte vysokú školu alebo ste v jednej…

Čítať viac
Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce
08.08.2019

Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce

Záverečná práca je komplexný projekt, ktorý obsahuje stovky rôznych dôležitých častí. Na niektoré z nich študenti zabú…

Čítať viac
Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce
02.08.2019

Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce

Do každej záverečnej práce by ste nemali dávať určité veci, ktoré v odborných publikáciách (akou bude aj vaša záverečná pr…

Čítať viac