Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Ako napísať dobrý záver bakalárskej práce

Ako napísať dobrý záver bakalárskej práce

Máte už napísanú vašu bakalársku prácu, no neviete si dať rady s dokončením jej záveru? Prečítajte si náš článok s užitočnými tipmi pre rýchle a bezproblémové dopísanie profesionálneho záveru vašej záverečnej práce.

Rozsah

Rozsah vašej bakalárskej práce by nemal byť dlhší ako dve strany, zároveň kratší ako polovica strany. Pri jeho písaní sa snažte dodržať tento odporúčaný rozsah. v opačnom prípade vám to môžu členovia komisie vyhodiť na oči.

Výsledky

Obsahom vášho záveru by mali byť najmä dosiahnutej výsledky z vášho výskumu a ich interpretácia čitateľovi. Toto zhrnutie dosiahnutých výsledkov by malo byť vecné a zmysluplné. Vyvarujte sa použitiu zdĺhavého vysvetľovania.

Sumár

Ďalšia vec, ktorú by mal obsahovať váš záver, je sumarizácia vyššie spomínaných výsledkov a ich zhodnotenie v rámci výskumu vašej práce. Jednoducho povedané, snažte sa čitateľovi vysvetliť, čo ste vlastne s týmito výsledkami dosiahli.

Budúci výskum

V závere sa odporúča načrtnúť aj možnosti budúceho výskumu a pokračovania práce na tejto téme. pokojne tak môžete svoju bakalársku prácu len rozšíriť a použiť ju ako diplomovú prácu. Tejto časti pokojne venujte len jednu alebo dve vety.

Uzavretie hypotézy

Na úplnom konci vášho záveru vy ste mali vyhlásiť, či bola hypotéza, ktorú ste skúmali počas celej vašej práce, pravdivá alebo nepravdivá. Nezúfajte ak je nepravdivá. Aj negatívne výsledky sú výsledky a niečo ste s nimi dokázali.

 

Podobné články na blogu

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?
21.08.2019

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?

V niektorých pracovných odvetviach chýba viac absolventov ako v tých iných. Ak si ešte len vyberáte vysokú školu alebo ste v jednej…

Čítať viac
Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce
08.08.2019

Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce

Záverečná práca je komplexný projekt, ktorý obsahuje stovky rôznych dôležitých častí. Na niektoré z nich študenti zabú…

Čítať viac
Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce
02.08.2019

Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce

Do každej záverečnej práce by ste nemali dávať určité veci, ktoré v odborných publikáciách (akou bude aj vaša záverečná pr…

Čítať viac