Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Ako napísať dobrý záver bakalárskej práce

Ako napísať dobrý záver bakalárskej práce

Máte už napísanú vašu bakalársku prácu, no neviete si dať rady s dokončením jej záveru? Prečítajte si náš článok s užitočnými tipmi pre rýchle a bezproblémové dopísanie profesionálneho záveru vašej záverečnej práce.

Rozsah

Rozsah vašej bakalárskej práce by nemal byť dlhší ako dve strany, zároveň kratší ako polovica strany. Pri jeho písaní sa snažte dodržať tento odporúčaný rozsah. v opačnom prípade vám to môžu členovia komisie vyhodiť na oči.

Výsledky

Obsahom vášho záveru by mali byť najmä dosiahnutej výsledky z vášho výskumu a ich interpretácia čitateľovi. Toto zhrnutie dosiahnutých výsledkov by malo byť vecné a zmysluplné. Vyvarujte sa použitiu zdĺhavého vysvetľovania.

Sumár

Ďalšia vec, ktorú by mal obsahovať váš záver, je sumarizácia vyššie spomínaných výsledkov a ich zhodnotenie v rámci výskumu vašej práce. Jednoducho povedané, snažte sa čitateľovi vysvetliť, čo ste vlastne s týmito výsledkami dosiahli.

Budúci výskum

V závere sa odporúča načrtnúť aj možnosti budúceho výskumu a pokračovania práce na tejto téme. pokojne tak môžete svoju bakalársku prácu len rozšíriť a použiť ju ako diplomovú prácu. Tejto časti pokojne venujte len jednu alebo dve vety.

Uzavretie hypotézy

Na úplnom konci vášho záveru vy ste mali vyhlásiť, či bola hypotéza, ktorú ste skúmali počas celej vašej práce, pravdivá alebo nepravdivá. Nezúfajte ak je nepravdivá. Aj negatívne výsledky sú výsledky a niečo ste s nimi dokázali.

 

Podobné články na blogu

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?
27.12.2021

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?

Poďakovanie v bakalárskej práci je kapitola, ktorá nie je povinná, no študenti ju aj napriek tomu často spracujú veľmi zle. Buď poďakovanie úplne…

Čítať viac
Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?
17.12.2021

Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?

Kontrola originality bakalárskej práce je pojem, ktorý desí mnohých študentov. Je to naozaj taký strašiak, ktorého by ste sa mali pri p…

Čítať viac
Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce
13.12.2021

Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce

Cena za spracovanie podkladov z bakalárskej práci je veľmi variabilný údaj a závisí od rôznych premenných. V nasledujúcom článku v…

Čítať viac