Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Ako najlepšie vytvoriť obsah do diplomovej práce

Potrebujete pomôcť s tvorbou obsahu? V našom článku nájdete potrebné tipy.

Ako najlepšie vytvoriť obsah do diplomovej práce

Študenti nemávajú problém len s abstraktom, zoznamom použitej literatúry a s hlavnými kapitolami práce. Zabrať im dokáže dať aj napísanie obsahu. Kvalitný obsah pomôže každému, komu sa dostane vaša práca do rúk, lepšie sa v nej orientovať a rýchlo vyhľadať to najpodstatnejšie.

Použite pero a papier

Nápady  pre názvy kapitol do vašej diplomovej práce nesmiete vymýšľať z hlavy. Ako prvé si vypíšte osnovu, ktorej sa plánujete držať. Už pri výbere témy by ste mali mať jasné, akým smerom sa bude vaša práca uberať. Od toho sa bude odvíjať aj postupnosť kapitol, ktoré spracujete. Ich názvy by mali mať čo najväčšiu výpovednú hodnotu, no zároveň by mali byť krátke a vecné.

Využite samostatný súbor

Pri tvorbe digitálnej podoby obsahu ho nevpisujte do súboru, v ktorom píšete diplomovú prácu. Môže vám to rozhádzať celý dokument, najmä v prípade, ak jednotlivé časti obsahu dopisujete ešte počas procesu písania. Ďalšie hodiny môžete potom stráviť zarovnávaním strán.

Máme pre vás aj jeden tip. Pri nahrávaní diplomovej práce do systému a posielaní do kopírovacej služby si uložte prácu ako PDF. Nemôže sa tak stať, že sa vám strany poposúvajú.

Číslovanie strán nastavte hneď na začiatku

Niektoré školy ponúkajú možnosť stiahnuť si muster, kde máte nastavené všetky dôležité veci vrátanie číslovania strán. To začína väčšinou až na stránke po obsahu, takže ak aj neskôr obsah vložíte, číslovanie sa vám nerozhádže.

Vložiť obsah cez funkciu

Obsah vkladajte cez funkciu, ktorú ponúka váš kancelársky balík. Táto funkcia automaticky vloží zarovnaný obsah aj so správnymi stranami, a ak niečo náhodou v práci doplníte, strany v obsahu sa automaticky aktualizujú.  

Využívajte podnadpisy a čo najviac kategórií

Funkcie H1, H2, H3 a ďalšie sú nevyhnutné na to, aby vám vloženie obsahu cez funkciu fungovalo. Okrem toho nemusíte zväčšovať písmo a dávať ho ako bold. Toto všetko za vás spravia podnadpisy. Čím viac podnadpisov použijete, tým lepšie, budete sa v práci lepšie orientovať a váš obsah bude dlhší, čím získate aj ďalšie znaky do práce.

 

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac