Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Aké pomôcky zaručene potrebuje každý vysokoškolák?

Aké pomôcky zaručene potrebuje každý vysokoškolák?

 Štúdium na vysokej škole je prvých 5 rokov zadarmo. Akože. Áno, je pravda, že si nemusíte platiť školné, no úprimne, tento výdavok je aj na tých najdrahších fakultách asi najmenší. 1000-1500 euro ročne nie je žiadna tragédia. Študent však potrebuje platiť aj nájom, stravu a dopravu. Okrem toho sa mu zídu aj niektoré užitočné alebo úplne nevyhnutné pomôcky.

 

Skriptá

Keď má študent za semester v priemere 8 predmetov a jedny skriptá stoja v priemere aj 20 eur, za rok to vychádza viac ako 300 eur len za študijný materiál. Nehovoriac o ďalších veciach, akými sú napríklad odborné články, ktoré si musíte často zakúpiť aj za 30 dolárov/kus. Vedomosti rozhodne nie sú zadarmo, teda ak sa nechcete deliť o jedny erárne skriptá vo vašej fakultnej alebo katedrálnej knižnici a požičiavať si ich.

Laboratórna technika

Mikroskop, sklenené banky, chemikálie, čistiace prostriedky. Študenti biológie, chémie, medicíny a podobných odborov často potrebujú najmä na vypracovanie svojej záverečnej práce doslova vlastný domáci labák. Takéto kvalitné vybavenie však niečo stojí a rozhodne si ho nekúpite z jednej výplaty. Vlastné vybavenie si kúpte len v prípade, že to myslíte so štúdium vážne a pokojne si zaobstarajte aj používané veci z bazáru.

Poriadny počítač

Laptop človek kúpi aj za 200 eur. S 2 GB RAM a nejakým zastaralým procesom však nefunguje ani Windows tak, ako by mal. Nehovoriac o otvorenej nejakej karte v Chrome alebo o nejakom lepšom programe. Ak chcete skutočne na notebooku pracovať a nie sa len nervačiť pri neustálom zamŕzaní, určite siahnite po vyššej triede. 5 rokov vám odslúži.

Rysovacie potreby a kalkulačka

Na technických, architektonických, geografických, ale aj ďalších odboroch budete veľa práce kresliť na papier. Obyčajný pauzák a poriadne perá na rysovanie tiež nie sú zadarmo, a keď si mesačné náklady spočítate, zaplačete. Vyberte si preto poriadne papiernictvo a nepreplácajte zbytočne túto položku.

 

Potrebujete pomôcť so záverečnou prácou?

Nechajte prípravu podkladov pre svoju záverečnú prácu na profesionálov. Pomôžeme Vám.

Podklady pre záverečnú prácu

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac