Prihlásiť

Aké mimoškolské aktivity vám môžu pomôcť?

Aké mimoškolské aktivity vám môžu pomôcť?

Trávenie voľného času mimo školy nemusí byť nutne v klube alebo v pivárni, či na izbe u spolužiakov. Pokojne môžete čas na vysokej škole využiť aj produktívnejšie. Prinášame vám zoznam najobľúbenejších činností, ktoré študenti preferujú pri výbere koníčkov a záľub.

 

Šport

Akýkoľvek šport je skvelý pre vaše fyzické, no najmä to psychické zdravie. Skvele sa pri ňom odreagujete a zároveň vyplavíte veľkú dávku endorfínov. Dobre sa vám bude spať a budete mať viac síl na zvládnutie školských povinností.

Prax alebo stáž

Neplatená stáž alebo platená prax vám môže pomôcť získať dôležité znalosti z odboru a nabrať nové kontakty, vďaka ktorým si ľahšie nájdete zamestnanie. Veľa firiem ponúka prax aj stáž a po škole v nich môžete rovno zostať pracovať.

Cesta do zahraničia

Stráviť leto v zahraničí je sen každého študenta. Amerika, Austrália, Čína? Možnosti sú neobmedzené. V zahraničí však môžete stráviť aj celý školský rok na Erazme. Nielen že získate skvelé vedomosti, bude to pre vás zážitok naozaj na celý život.

Dobrovoľná činnosť

Dobrovoľníci sú takmer všade a každá takáto skupina sa venuje inej oblasti. Napĺňa vás pomoc bezdomovcom, zvieratám, alebo iné verejné záujmy či rozvoj mesta? Venujte sa tomu. Nikdy neviete, kam vás to môže doviesť.

Kurzy a prednášky

Každý jeden kurz, ktorý v živote absolvujete, vám môže priniesť obrovské množstvo vedomostí a poznatkov. Nebuďte lakomí a zaplaťte si všetko, na čo narazíte. Všetky vedomosti raz určite zužitkujete v situácii, kedy to vôbec nebudete čakať.

Podobné články na blogu

Neviete, ako začať písať diplomovú prácu?
12.04.2019

Neviete, ako začať písať diplomovú prácu?

Diplomová práca si podobne ako iné zadania vyžaduje obrovskú dávku času a energie. Ako aj pri iných úlohách je najzložitejšia ú…

Čítať viac
Aké mimoškolské aktivity vám môžu pomôcť?
28.03.2019

Aké mimoškolské aktivity vám môžu pomôcť?

Trávenie voľného času mimo školy nemusí byť nutne v klube alebo v pivárni, či na izbe u spolužiakov. Pokojne môžete čas na vysokej škole využiť aj…

Čítať viac
Už máte premyslené, čo po škole?
19.03.2019

Už máte premyslené, čo po škole?

Študenti si často neuvedomujú, že po piatich rokoch plných voľnosti, štúdia, parties a odpočinku príde krutá realita, ktorá sa s nimi bude…

Čítať viac