Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Aké mimoškolské aktivity vám môžu pomôcť?

Aké mimoškolské aktivity vám môžu pomôcť?

Trávenie voľného času mimo školy nemusí byť nutne v klube alebo v pivárni, či na izbe u spolužiakov. Pokojne môžete čas na vysokej škole využiť aj produktívnejšie. Prinášame vám zoznam najobľúbenejších činností, ktoré študenti preferujú pri výbere koníčkov a záľub.

 

Šport

Akýkoľvek šport je skvelý pre vaše fyzické, no najmä to psychické zdravie. Skvele sa pri ňom odreagujete a zároveň vyplavíte veľkú dávku endorfínov. Dobre sa vám bude spať a budete mať viac síl na zvládnutie školských povinností.

Prax alebo stáž

Neplatená stáž alebo platená prax vám môže pomôcť získať dôležité znalosti z odboru a nabrať nové kontakty, vďaka ktorým si ľahšie nájdete zamestnanie. Veľa firiem ponúka prax aj stáž a po škole v nich môžete rovno zostať pracovať.

Cesta do zahraničia

Stráviť leto v zahraničí je sen každého študenta. Amerika, Austrália, Čína? Možnosti sú neobmedzené. V zahraničí však môžete stráviť aj celý školský rok na Erazme. Nielen že získate skvelé vedomosti, bude to pre vás zážitok naozaj na celý život.

Dobrovoľná činnosť

Dobrovoľníci sú takmer všade a každá takáto skupina sa venuje inej oblasti. Napĺňa vás pomoc bezdomovcom, zvieratám, alebo iné verejné záujmy či rozvoj mesta? Venujte sa tomu. Nikdy neviete, kam vás to môže doviesť.

Kurzy a prednášky

Každý jeden kurz, ktorý v živote absolvujete, vám môže priniesť obrovské množstvo vedomostí a poznatkov. Nebuďte lakomí a zaplaťte si všetko, na čo narazíte. Všetky vedomosti raz určite zužitkujete v situácii, kedy to vôbec nebudete čakať.

Podobné články na blogu

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?
21.08.2019

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?

V niektorých pracovných odvetviach chýba viac absolventov ako v tých iných. Ak si ešte len vyberáte vysokú školu alebo ste v jednej…

Čítať viac
Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce
08.08.2019

Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce

Záverečná práca je komplexný projekt, ktorý obsahuje stovky rôznych dôležitých častí. Na niektoré z nich študenti zabú…

Čítať viac
Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce
02.08.2019

Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce

Do každej záverečnej práce by ste nemali dávať určité veci, ktoré v odborných publikáciách (akou bude aj vaša záverečná pr…

Čítať viac