Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

5 druhov vecí, ktoré na intrák nepatria

5 druhov vecí, ktoré na intrák nepatria

Tento článok sme napísali na základe príbehov študentov, ktorí dostali pokutu alebo dokonca boli nútení odsťahovať sa z internátu kvôli veciam, ktoré nám prídu ako úplné hlúposti. Na internátoch však platia tvrdé pravidlá a my sme zozbierali päť vecí, za ktoré vám hrozí nejaký trest

 

 

Návšteva

Návštevy na internáte nie sú zakázané, no musia sa zapísať na recepcií a ak chcú zostať na noc, musia s tým súhlasiť vaši spolubývajúci a musíte zaplatiť určitý poplatok. Tajné návštevy cez okno rozhodne neodporúčame.

Alkohol

Nech to znie akokoľvek smiešne, alkohol na internát nepatrí. Väčšina internátov má v predpisoch zákaz požívania alkoholických nápojov na izbách. Vy ste však dospelí ľudia a je len na vás, ako s k tomuto zákazu postavíte.

Fajčenie

Máte izbu s balkónom? Aj tak na fajčenie zabudnite. Opäť by ste tak porušili predpis asi každého jedného internátu na Slovensku. Ak si cigaretku neviete odpustiť, prejdite sa dole pod intrák a doprajte si ju tam.

Nevyžiadaná elektronika

Okrem notebooku a nabíjačky na telefón by ste na väčšine internátov nemali mať nič. Kanvica, mikrovlnka či reproduktory môžu vyústiť k tomu, že budete platiť pokutu a vysvetľovať dôvody ich prítomnosti správcovi internátu.

Zvieratá

Študenti na intrákoch radi chovajú rybičky, pavúkov, jašterice, no nájdu sa aj chovatelia psov, mačiek a veveričiek. Zvieratá sú však opäť na internáte zakázané a ak vám ich nájdu, môžete z toho mať dosť veľké problémy.

Podobné články na blogu

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?
21.08.2019

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?

V niektorých pracovných odvetviach chýba viac absolventov ako v tých iných. Ak si ešte len vyberáte vysokú školu alebo ste v jednej…

Čítať viac
Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce
08.08.2019

Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce

Záverečná práca je komplexný projekt, ktorý obsahuje stovky rôznych dôležitých častí. Na niektoré z nich študenti zabú…

Čítať viac
Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce
02.08.2019

Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce

Do každej záverečnej práce by ste nemali dávať určité veci, ktoré v odborných publikáciách (akou bude aj vaša záverečná pr…

Čítať viac