Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

3 znaky, že je záverečná práca zlá

Ako zistíte, že je vaša práca zlá?

3 znaky, že je záverečná práca zlá

Idete na konzultáciu alebo na záverečnú obhajobu vašej diplomovej práce a bojíte sa toho, čo vám povie školiteľ alebo komisia? Nezúfajte, pozrite sa na 3 najčastejšie znaky, ktoré nám indikujú, že je naša práca zlá a že potrebuje úpravu.

Formátovanie

Formátovanie je veľmi dôležité. Ide najmä o to, aký prvý dojem vaša präca spraví. Ak ju hneď po otvorení školiteľ má chuť zavrieť, zrejme je niečo zle. Na čo si treba dať pozor?

 

Správne naformátovaná práca musí mať rozdelené nadpisy podľa úrovne, jeden font písma, uhladené stránkovanie, prehľadný obsah, zarovnanie textu do bloku a ideálne aj dodržanú štruktúru kapitol.

Málo relevantnej literatúry

Záverečná práca by nemala byť len kompilátom iných prác. Mala by ukazovať hlavne váš vlastný výskum a poznatky. Tie však musia byť reálne podložené teoretickým základom, ktorý nájdeme v iných prácach autorov, ktorí sa danej téme venujú.

 

Nevynechajte odborné články, debaty, zahraničnú literatúru a pokojne použite ako zdroj aj odkaz na videoprednášku, z ktorej ste vaše informácie získali.

Všetky formálne časti

Úvodná strana, titulná strana, poďakovanie, abstrakt, abstrakt v cudzom jazyku, predslov, obsah, úvod, jadro práce, záver a mnohé ďalšie. Zistite si, aké formálne časti práce vyžaduje vaša katedra podľa aktuálnej smernice rektora a dodržte ich.

 

Okrem toho, že dodržíte všetky povinné časti práce, získate aj pár desiatok strán navyše, čo môže byť výhodné najmä v prípade, že naháňate znaky a slová.

 

 

Potrebujete pomôcť so záverečnou prácou?

Nechajte prípravu podkladov pre svoju záverečnú prácu na profesionálov. Pomôžeme Vám.

Podklady pre záverečnú prácu

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac