Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Diplomové práce na kľúč

Ako vnímajú média pojem: Diplomové práce na kľúč

Diplomové práce na kľúč? O čom to vlastne je?

Pozreli sme sa, čo si o problematike diplomových prác na kľúč myslia média, ako ich definujú a čo myslia pod pojmom: Diplomové práce na kľúč. Prečo sú diplomovky na kľúč tŕňom v novinárskom oku a čo si o tom myslia rektori vysokých škôl.

Diplomové práce na kľúč Diplomové práce na kľúč sú zlyhaním školiteľa a komisie

Diplomové práce na kľúč sú zlyhaním školiteľa a komisie

To som sa aspoň dozvedela v nedávnej repríze markízackeho Reflexu. V relácii to odznelo hneď niekoľkokrát, raz to dokonca povedal akýsi odborník, ktorého meno si už nepamätám, ale mal na sebe sako a kravatu, tak to asi bola pravda. Bolo to tuším niekedy v stredu či vo štvrtok doobeda. Odvtedy sa snažím zistiť, ako má školiteľ danému žiakovi dokázať, že tú prácu nenapísal on a ako je práve školiteľ za tento podvod zodpovedný.

Čítajte viac: Diplomové práce na kľúč sú zlyhaním školiteľa a komisie

Veľký biznis: Diplomovka na kľúč v akcii za pár stoviek eur

Veľký biznis: Diplomovka na kľúč v akcii za pár stoviek eur

Leniví, neschopní či zaneprázdnení študenti môžu využiť ponuky firiem a ľudí, ktoré im za úhradu napíšu seminárne, bakalárske, diplomové či rigorózne a dizertačné práce. Aj to robia. Každá z oslovených firiem tvrdí, že hotové práce si u nich objednávajú stovky študentov. Niektoré nás v teste odmietli pre obrovskú vyťaženosť. Na školách teda končia tisícky prác, ktoré podpísali nepraví autori. Zisťovali sme, ako to celé funguje.

Čítajte viac: Veľký biznis: Diplomovka na kľúč v akcii za pár stoviek eur

Diplomovky na kľúč. Výhodný biznis, ale aj podvod!

Diplomovky na kľúč. Výhodný biznis, ale aj podvod!

V posledných rokoch sa často hovorí o takzvanom plagiátorstve. Koniec koncov problémy so svojimi diplomovkami mali aj niektorí policajní funkcionári. Trestný zákon pozná zásahy do zákonom chránených práv ku dielam, rozličným zvukovým či obrazovým záznamom a databázam.

Čítajte viac: Diplomovky na kľúč. Výhodný biznis, ale aj podvod!

Diplomovky na kľúč

Diplomovky na kľúč

Hľadám kamaráta, ktorý mi pomôže dokončiť bakalárske štúdium. Vzhľadom na vyčerpávajúce zamestnanie a tlaky v súvislosti s ekonomickou krízou nemám šancu sám bakalára dokončiť… Takto sa začína inzerát zverejnený na internete študenta pražskej Vysokej školy ekonomickej, ktorý hľadá študijného asistenta. O tom, že ide o vážnu vec, autor presviedča v závere: Inzerát nie je vtip ani ekonomický experiment, chcem tú školu dokončiť, ale z práce sa v tejto kríze bojím odísť.

Čítať viac: Diplomovky na kľúč

Diplomová práca na kľúč? Stačí 380 eur

Diplomová práca na kľúč? Stačí 380 eur

Z predaja diplomových prác sa stáva výnosný obchod. Na internete nie je problém nájsť ľudí alebo firmy, ktoré za poplatok od 380 do 2 500 eur napíšu diplomovú prácu presne podľa želania študenta. Za nižšie odmeny pripravia i eseje, referáty, seminárne, ročníkové či bakalárske práce. Keďže nejde o trestný čin, možnosť odhaliť podvod majú iba vysoké školy. Zákon, ktorý by im v tom mohol pomôcť, vláda zatiaľ neprijala a do volieb už ani nestihne.

Čítajte viac: Diplomová práca na kľúč? Stačí 380 eur

Ministerstvo nemá dosah na diplomovky napísané na kľúč

Ministerstvo nemá dosah na diplomovky napísané na kľúč

Študentom, ktorí v tomto roku končia vysokú školu, sa pomaly kráti čas na odovzdanie bakalárskej či diplomovej práce. Kým niektorí pracne hľadajú literatúru a poctivo ju študujú, iní hľadajú cesty, ako si námahu uľahčiť. Pomáhajú im v tom aj firmy, ktoré s písaním prác podnikajú.

Čítať viac: Ministerstvo nemá dosah na diplomovky napísané na kľúč

Píšem diplomové práce: Značka diskrétnosť

Píšem diplomové práce: Značka diskrétnosť

Napísanie kvalitnej záverečnej práce, či už bakalárskej alebo diplomovej, kladie veľké nároky na vedomosti, schopnosti a čas študenta. Na vypracovanie bakalárskej práce sú na študenta kladené nižšie nároky než pri diplomovej práci, ale základné princípy sú tie isté. Vypracovanie bakalárky alebo diplomovky je proces a trvá určitý čas, kým sa dopracujete k výsledku, s ktorým budete spokojní.

Čítať viac: Píšem diplomové práce: Značka diskrétnosť

Exkluzívny rozhovor: Kto píše diplomovky za peniaze? Všetci sme z akademickej pôdy

Exkluzívny rozhovor: Kto píše diplomovky za peniaze? Všetci sme z akademickej pôdy!

Z písania záverečných prác na vysokých školách je dobrý biznis. Tím, ktorý si hovorí Liana Šikovná, ju však nenapíše každému. „Ak podľa komunikácie s klientom zistíme, že nespĺňa naše kritériá, odmietneme ho,“ znie ich stanovisko. Denníku Plus JEDEN DEŇ poskytli exkluzívny rozhovor.

Čítať viac: Exkluzívny rozhovor: Kto píše diplomovky za peniaze? Všetci sme z akademickej pôdy

Titul za 500 eur: Plus JEDEN DEŇ po stopách biznisu s písaním diplomoviek

Titul za 500 eur: Plus JEDEN DEŇ po stopách biznisu s písaním diplomoviek

Písanie záverečnej práce je pre mnohých vysokoškolákov doslova krížom. Každý z nich síce musí podpísať čestné vyhlásenie, že prácu písal sám, nie vždy je to však pravda. Trh s písaním diplomoviek je živý a za pár stoviek môžete boj s odbornou literatúrou hodiť za hlavu. Plus JEDEN DEŇ zisťoval, ako sa dá napísanie záverečnej práce kúpiť a koľko to vlastne stojí.

Čítajte viac: Titul za 500 eur: Plus JEDEN DEŇ po stopách biznisu s písaním diplomoviek

Kúpte si diplomovku! Kúpte si titul!

Kúpte si diplomovku! Kúpte si titul!

Ako uvádza Pedagogická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave, dizertačná práca má preukázať schopnosť doktoranda samostatne a tvorivo pracovať,, ovládať metódy vedeckej práce a má priniesť nové poznatky pre vednú oblasť, na ktorú sa doktorand špecializuje. V skratke, mal by ju urobiť doktorand sám a nemalo by ísť o plagiát. V Čechách aj na Slovensku na internete nájdete viacero agentúr, ktoré doktorandom vypracujú dizertačnú prácu za 2800 – 3800 eur.

Celý článok: Kúpte si diplomovku! Kúpte si titul!

Pirátske diplomovky

Pirátske diplomovky začal odhaľovať ministerský počítač

Študenti vysokých škôl to už budú mať pri písaní bakalárskych či magisterských prác ťažšie. Všetky záverečné práce na vysokej školy, aj profesorské, totiž od tohto týždňa povinne skontroluje špeciálny počítačový program, či sa nepodobajú na už raz napísané. Profesori si budú musieť dávať pozor tiež – bez citácie nebudú môcť beztrestne využívať práce svojich študentov.

Čítať viac: Pirátske diplomovky začal odhaľovať ministerský počítač