Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

TOP 5 zdrojov obrázkov do diplomovky a bakalárky

Ako ste na tom s tvorbou Vašej záverečnej práce? Asi viete, že súčasťou diplomovky či bakalárky sú aj obrázky. Vhodne zvolené, v dostatočnej kvalite a stiahnuté z prístupného zdroja. Kde však také obrázky čerpať?

TOP 5 zdrojov obrázkov do diplomovky a bakalárky

Ako ste na tom s tvorbou Vašej záverečnej práce? Asi viete, že súčasťou diplomovky či bakalárky sú aj obrázky. Vhodne zvolené, v dostatočnej kvalite a stiahnuté z prístupného zdroja. Kde však také obrázky čerpať, respektíve ako si ich upraviť, aby zodpovedali prísnym kritériám?

Ponúkame Vám päticu top zdrojov obrázkov, ktoré snáď poslúžia ako inšpirácia aj Vám. Prípadne sa na nás obráťte aj s iným, ako len „obrázkovým“ problémom.

1. Wikipédia

A jej rôzne jazykové mutácie sú jednoducho skvelé a bola by preto veľká škoda nepomôcť si wikipédiou. V tejto slobodnej online encyklópedii, ku ktorej má prístup prakticky každý, kto má internetové pripojenie, sa dennodenne hromadia nové a nové články, pričom pri jednotlivých témach nájdete aj voľne dostupné obrázky. S uvedením zdroja ich teda môžete vrámci Vašej záverečnej práce použiť aj Vy.

2. Google

Kto si nevie rady, ten si všetko neznáme „vygúgli“.  Podobne je to aj s obrázkami. Stačí zadať kľúčové slovo a Google Vám razom vyhodí množstvo externých odkazov. Len pozor na práva používania jednotlivých fotografií. Ak si chcete byť istí, že daný obrázok je voľne šíriteľný a nik naň nemá práva, overte si to. Je to celkom jednoduché. Odkliknete si obrázok, následne si otvorte vyhľadávacie nástroje, po čom sa Vám zobrazí možnosť práva na používanie. Rozkliknite si aj to a vyberajte len tie obrázky, ktoré sú označené na opätovné použitie, skrátka nech to nie je obrázok s licenciou.

3. Pixabay a iné voľne dostupné fotobanky

Vy všetci, ktorí zháňate len všeobecné obrázky, môžete nakuknúť aj do voľne dostupných databáz ako pixabay.com či flickr.com, kde nájdete tisícky fotiek na rôzne témy, ktoré sú voľne k dispozícii.

4. Pixlr.com

Existujú však aj rôzne nástroje ako pixlr.com, čo je skvelý online photoshop, v ktorom si vybrané obrázky upravíte presne podľa Vašich predstáv a v profi kvalite.

5. Canva.com

Taktiež dávame do pozornosti online grafický dizajn platformy canva.com. Ponúka voľný prístup k širokému sortimentu vývojových nástrojov a mnoho skvelých možností zadarmo, rovnako ako prémiové možnosti pre platiacich zákazníkov. Canva umožňuje komukoľvek, aby sa stal profesionálnym grafikom.

Podobné články na blogu

Ako napísať dobrý záver bakalárskej práce
17.07.2019

Ako napísať dobrý záver bakalárskej práce

Máte už napísanú vašu bakalársku prácu, no neviete si dať rady s dokončením jej záveru? Prečítajte si náš článok s…

Čítať viac
Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?
25.06.2019

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?

V dnešnej dobe rozmáhajúcej sa komunálnej politiky sú komunálne témy záverečných vysokoškolských prác naozaj…

Čítať viac
Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?
14.06.2019

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?

Pomaly dopisujete vašu záverečnú prácu a neviete si dať rady s literárnymi zdrojmi? Pozrite sa na  naše užitočné tipy a poraďte si…

Čítať viac