Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

TOP 5 zdrojov obrázkov do diplomovky a bakalárky

Ako ste na tom s tvorbou Vašej záverečnej práce? Asi viete, že súčasťou diplomovky či bakalárky sú aj obrázky. Vhodne zvolené, v dostatočnej kvalite a stiahnuté z prístupného zdroja. Kde však také obrázky čerpať?

TOP 5 zdrojov obrázkov do diplomovky a bakalárky

Ako ste na tom s tvorbou Vašej záverečnej práce? Asi viete, že súčasťou diplomovky či bakalárky sú aj obrázky. Vhodne zvolené, v dostatočnej kvalite a stiahnuté z prístupného zdroja. Kde však také obrázky čerpať, respektíve ako si ich upraviť, aby zodpovedali prísnym kritériám?

Ponúkame Vám päticu top zdrojov obrázkov, ktoré snáď poslúžia ako inšpirácia aj Vám. Prípadne sa na nás obráťte aj s iným, ako len „obrázkovým“ problémom.

1. Wikipédia

A jej rôzne jazykové mutácie sú jednoducho skvelé a bola by preto veľká škoda nepomôcť si wikipédiou. V tejto slobodnej online encyklópedii, ku ktorej má prístup prakticky každý, kto má internetové pripojenie, sa dennodenne hromadia nové a nové články, pričom pri jednotlivých témach nájdete aj voľne dostupné obrázky. S uvedením zdroja ich teda môžete vrámci Vašej záverečnej práce použiť aj Vy.

2. Google

Kto si nevie rady, ten si všetko neznáme „vygúgli“.  Podobne je to aj s obrázkami. Stačí zadať kľúčové slovo a Google Vám razom vyhodí množstvo externých odkazov. Len pozor na práva používania jednotlivých fotografií. Ak si chcete byť istí, že daný obrázok je voľne šíriteľný a nik naň nemá práva, overte si to. Je to celkom jednoduché. Odkliknete si obrázok, následne si otvorte vyhľadávacie nástroje, po čom sa Vám zobrazí možnosť práva na používanie. Rozkliknite si aj to a vyberajte len tie obrázky, ktoré sú označené na opätovné použitie, skrátka nech to nie je obrázok s licenciou.

3. Pixabay a iné voľne dostupné fotobanky

Vy všetci, ktorí zháňate len všeobecné obrázky, môžete nakuknúť aj do voľne dostupných databáz ako pixabay.com či flickr.com, kde nájdete tisícky fotiek na rôzne témy, ktoré sú voľne k dispozícii.

4. Pixlr.com

Existujú však aj rôzne nástroje ako pixlr.com, čo je skvelý online photoshop, v ktorom si vybrané obrázky upravíte presne podľa Vašich predstáv a v profi kvalite.

5. Canva.com

Taktiež dávame do pozornosti online grafický dizajn platformy canva.com. Ponúka voľný prístup k širokému sortimentu vývojových nástrojov a mnoho skvelých možností zadarmo, rovnako ako prémiové možnosti pre platiacich zákazníkov. Canva umožňuje komukoľvek, aby sa stal profesionálnym grafikom.

Podobné články na blogu

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?
27.12.2021

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?

Poďakovanie v bakalárskej práci je kapitola, ktorá nie je povinná, no študenti ju aj napriek tomu často spracujú veľmi zle. Buď poďakovanie úplne…

Čítať viac
Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?
17.12.2021

Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?

Kontrola originality bakalárskej práce je pojem, ktorý desí mnohých študentov. Je to naozaj taký strašiak, ktorého by ste sa mali pri p…

Čítať viac
Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce
13.12.2021

Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce

Cena za spracovanie podkladov z bakalárskej práci je veľmi variabilný údaj a závisí od rôznych premenných. V nasledujúcom článku v…

Čítať viac