Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Najlepšie internáty v Bratislave - bývate v jednom z nich?

Najlepšie internáty v Bratislave - bývate v jednom z nich?

Všetci študenti bývajúci na slovenských internátoch vedia, že to na nich nie je žiadna sláva. Ani naše hlavné mesto, kde za štúdiom dochádza najviac mladých Slovákov, nie je, bohužiaľ,  výnimkou. Napriek tomu sa však nájdu prvé lastovičky, ktoré Bratislavu stavajú do trochu pozitívnejšieho svetla. Kde sa študentom v Bratislave býva najlepšie a prečo?

 

Študentské ubytovanie

Nie každý má možnosť študovať doma. Vlastne, omnoho viac nás je takých, ktorí za svojou vysnenou vysokou musíme cestovať naprieč Slovenskom, s čím súvisí potreba nájsť si v danom meste aj bývanie. Prvá voľba u väčšiny je internát, čo však mnohokrát nielenže nie je šťastné riešenie, ale ani reálne. Internátov je totiž nedostatok a ich stav je viac ako žalostný.  Našťastie, situácia sa pomaly, no predsa zlepšuje. V Bratislave sú na výber štátne aj súkromné ubytovacie zariadenia. Kde sa býva najlepšie a koľko to stojí?

 

Student House

Toto je vlajková loď bratislavských internátov, na ktoré študenti nedajú dopustiť. Pravda, len tí z nich, ktorí si bývanie v tomto luxusnom internáte môžu dovoliť. Student House, nachádzajúci sa v bratislavskej mestskej časti Ružinov, totiž vôbec nie je lacný špás. Avšak, kto si priplatí, neoľutuje. Žiadne plesnivé steny, rozpadajúce sa sprchy a smradľavé toalety tu nenájdete, namiesto týchto internátnych tradícií sa pripravte na top vybavenie a služby na skutočne vysokej úrovni.

Celkovo je tu 59 apartmánov. Študenti majú okrem nadštandardne vybavených izieb k dispozícii aj wellness, posilňovňu, práčovňu, študovňu, mini market a cooking room. Človeku sa ani do školy ísť nechce, no uznajte. Pre tieto nespočetné výhody, aké na Slovensku nemajú konkurenciu, dávame Student House na pomyselnú prvú priečku vrámci bratislavských študentských ubytovacích zariadení.

Katka zo Žiliny si nevie bývanie tu vynachváliť:

„Bývať v Student House je splnený študentský sen. Všetko na úrovni a pod jednou strechou. Nemám čo vytknúť, chcem tu ostať navždy!!!“

 

Uninova Hostel

Ďalší súkromný internát nájdete v Rači. Ide o zrekonštruovaný Uninova Hostel, ktorý prednostne využívajú študenti Paneurópskej vysokej školy, ktorí majú k dispozícii 378 lôžok.

V zariadení je okrem samotných izieb fitness centrum, spoločenská miestnosť, práčovňa, bufet a wellness. Samozrejmosťou je, podobne ako v Student House, aj celoplošné pokrytie Wi-Fi signálom.

 

Student Residence

V priestoroch opraveného Hotela Incheba nájdete ďalšie bratislavské  komfortné bývanie. Internát na Viedenskej ceste skutočne ponúka vyšší štandard ubytovania. Ničím výnimočným tu nie je Wi-Fi pripojenie zadarmo, práčovňa, kuchynky, študovňa, fitness centrum a študenti majú k dispozícii i reštauráciu. Aby toho nebolo málo, nachádza sa tu ešte tenisový kurt aj ihrisko na plážový volejbal.

Lukáš z Trenčína, ktorý je tu ubytovaný, povedal:

„Som ozaj rád, že bývam v Student Residence. Priplatiť si za všetky služby a pohodlnú, čistú izbu mi vôbec nevadí, najmä kým nebude podobný štandard aj na štátnych internátoch. Odporúčam všetkým.“

 

Vysokoškolský internát Družba

Študenti Univerzity Komenského majú možnosť vybrať si z viacerých internátov, najviac z nich si pochvaľuje Družbu.  Internát má skvelú polohu, nachádza sa totiž v Karlovej Vsi, odkiaľ je to do centra električkou  len chvíľka, čo je pre väčšinu mimobratislavských študentov obrovskou výhodou. Pokiaľ ide o zariadenie izieb, každá izba má vlastné sociálne zariadenie (WC aj vaňu), televízor, chladničku, internetové pripojenie aj izbový trezor na cennosti. Okrem toho sa v areáli nachádza študentská jedáleň, bary, kongresové centrum a športoviská.

Tak čo, kde bývate vy? A ste tam spokojní?? S ubytovaním vám síce nepomôžeme, ale radi poradíme pri písaní vašich záverečných aj iných prác, tak sa na nás pokojne obráťte.

Podobné články na blogu

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?
27.12.2021

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?

Poďakovanie v bakalárskej práci je kapitola, ktorá nie je povinná, no študenti ju aj napriek tomu často spracujú veľmi zle. Buď poďakovanie úplne…

Čítať viac
Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?
17.12.2021

Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?

Kontrola originality bakalárskej práce je pojem, ktorý desí mnohých študentov. Je to naozaj taký strašiak, ktorého by ste sa mali pri p…

Čítať viac
Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce
13.12.2021

Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce

Cena za spracovanie podkladov z bakalárskej práci je veľmi variabilný údaj a závisí od rôznych premenných. V nasledujúcom článku v…

Čítať viac