Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Na vysokú bez prijímacích skúšok – ako a kam?

Dostať sa na vysokú bez prijímacích skúšok - nedosiahnuteľný sen, alebo ľahko dostupná možnosť?

Na vysokú bez prijímacích skúšok – ako a kam?

Stres z maturít u väčšiny študentov ešte znásobujú obavy, čo bude potom. Ako zvládnu náročné prijímacie skúšky na vysokú? Tomu sa však dá vyhnúť, postačí si vybrať taký študijný odbor, kam berú aj bez prijímačiek. A to je... my vám to prezradíme.

Ako na vysokú školu bez prijímačiek

Skutočne to nie je až také komplikované, dostať sa na vysokú školu bez stresujúcich prijímačiek. Podmienky prijatia na vybrané odbory sú totiž vždy uvedené na stránkach univerzít alebo vybraných portáloch, a to v dosť veľkom predstihu. Prvý krok je teda odsledovať si to. Následne si dobre preštudujte podmienky okamžitého prijatia. Zvyčajne je základným predpokladom, bez ktorého to nepôjde, úspešné ukončenie strednej školy.

Bežnou praxou býva aj zostavenie rebríčka všetkých prihlásených študentov na základe ich výsledkov, resp. priemerov zo strednej. Posudzujú sa predovšetkým dve vysvedčenia – koncoročné z tretieho ročníka a polročné zo štvrtého ročníka, niekedy sa však môže brať ohľad na komplet všetky vaše stredoškolské výsledky.

Úspešná maturita – prvý krok na vysokú bez stresov

Nepodceňujte ani zvládnutie maturity, a to nielen jej výsledky, ale aj to, či maturujete zo správneho predmetu, t.j. z takého, ktorý si vyžaduje vybraný študijný odbor na vysokej. Niektoré vysoké školy zohľadňujú aj to, ak máte z externej – písomnej časti maturity výsledok nad určitý počet percent, príjmu vás automaticky, preto sa celkom hodí mať aspoň akú-takú predstavu o vysokej už v treťom ročníku, kedy si volíte maturitné predmety.

Pamätajte však na to, že niekedy je prijatie na vysokú bez prijímačiek iba zdanlivo jednoduchším riešením. Na odbory bez prijímacích skúšok sa totiž logicky hlási aj omnoho viac maturantov, čiže hrozí väčšia konkurencia. Ba čo je ešte horšie, niektoré školy si takto len naženú prvákov, ktorých však hneď po prvom semestri drasticky pretriedia ťažkými zápočtami a skúškami.

Tak či onak, nech už pôjdete na vysokú bez prijímačiek, alebo sa na ne odhodláte, držíme prsty, aby bol výber vysokej správnou voľbou, ktorú nikdy neoľutujete. 

Podobné články na blogu

Ako napísať dobrý záver bakalárskej práce
17.07.2019

Ako napísať dobrý záver bakalárskej práce

Máte už napísanú vašu bakalársku prácu, no neviete si dať rady s dokončením jej záveru? Prečítajte si náš článok s…

Čítať viac
Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?
25.06.2019

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?

V dnešnej dobe rozmáhajúcej sa komunálnej politiky sú komunálne témy záverečných vysokoškolských prác naozaj…

Čítať viac
Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?
14.06.2019

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?

Pomaly dopisujete vašu záverečnú prácu a neviete si dať rady s literárnymi zdrojmi? Pozrite sa na  naše užitočné tipy a poraďte si…

Čítať viac